05
lis

Jak urządzić kameralną łazienkę?

Jeśli nie masz miejsca na dużą łazienkę, nie oznacza to od razu, że nie możesz przygotować w swoim mieszkaniu czegoś ekskluzywnego. Przedstawiamy kilka propozycji bardzo gustownych niedużych łazienek

Rzecz jasna w takiej łazience niekoniecznie zmieści się bidet, niekoniecznie po środku znajdzie się duża powierzchnia, niekoniecznie też pogodzimy wannę i kabinę prysznicową (będziemy musieli się zdecydować na jedną z nich). Jednak – z naszą pomocą – także Twoja nieduża łazienka może wzbudzać Twoje zadowolenie i podziw odwiedzających. Oto kilka naszych propozycji:

Na fotografii numer 1 w dziale „Niezbyt duża łazienka interesująco” widzimy połączenie odcieni szarości i odcieni brązu, ze znaczącą przewagą tych drugich. Bardzo interesujący jest również kształt umywalki, która imituje kuchenną miskę (por. także zdjęcie numer 3).

Można również dobrać bardzo ciekawy kształt wanny, który nie tylko będzie wyglądał bardzo nowocześnie (zob. zdjęcie numer 2), ale też pozwoli nam oszczędzić nieco – tak cennego dla nas – miejsca. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie jakichś drobnych elementów zieleni, i nie chodzi tutaj bynajmniej o kolor płytek czy podłogi, ale o wstawienie kwiatków (sztucznych lub prawdziwych), co można zobaczyć na zdjęciu numer 3. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie pod umywalką specjalnych uchwytów, na których można powiesić ręcznik. Nie tylko pozwolą one oszczędzić miejsce, ale będą miały jeszcze dwa walory: po pierwsze będzie ładniej, bo ręczniki zawisnął w miejscu nierzucającym się w oczy; po drugie: ręczniki będę zdecydowanie lepiej przesychały przy takim powieszeniu, niż w przypadku gdy wiszą na tradycyjnym wieszaku i szybko nadają się wyłącznie do prania.

Jak widać na zdjęciu numer 4, nawet w małej łazience można wygospodarować troszkę miejsca dla kosmetyki wyglądające naprawdę ekskluzywnie. Zresztą, generalnie stonowane odcienie brązu nadają łazience dostojeństwa.

Rzecz jasna mamy jeszcze wiele pomysłów, które chętnie wprowadzimy w życie także w Twojej łazience.